dowiedz się więcej

FAQ

Każda firma, organizacja i osoba, która potrzebuje zewnętrznej, eksperckiej wiedzy lub opinii. Potrzeba doradztwa może pojawić się w przypadku chęci wejścia w nowy obszar działania, niezadowolenia z dotychczasowych wyników lub problemów zagrażających stabilnej działalności przedsiębiorstwa.

Dokładnie w taki sam sposób, w jaki wybiera się dowolne usługi eksperckie: lekarza, mechanika czy szkoleniowca. Kluczem jest nie tylko fachowa wiedza, ale również profesjonalne podejście i „chemia” we współpracy z ekspertem. To pozwoli nie tylko otrzymać zamówioną usługę i uzyskać oczekiwany efekt, ale też wygenerować istotną wartość dodaną. W przypadku doradztwa biznesowego będzie  to np: poprawa efektywności organizacji, wskazanie obszarów problemowych czy pozyskanie wiedzy o najskuteczniejszych strategiach w zarządzaniu.

Wszystkie. W szczególności skupiamy się na MSP, doradzamy też mikroprzedsiębiorcom i startupom.

Doradzamy na każdym szczeblu organizacji. Współpracujemy zarówno z menedżerami odpowiedzialnymi za określony obszar operacyjny, jak i z zarządami oraz właścicielami spółek.

Zdecydowanie mniej niż koszt alternatywny zaniechania działań, niewykorzystania okazji lub popełnienia błędów. Naszą ofertę szyjemy na miarę, po pierwszej (bezpłatnej) konsultacji otrzymasz propozycję działań wraz z wyceną.  Cena usług rozpoczyna się już od 150 zł/h + VAT.

To zależy od charakteru problemów i oczekiwań. Współpracujemy zarówno w formule projektowej, skupionej na dowiezieniu zadania i osiągnięciu oczekiwanego rezultatu, jak i w formule stałego doradztwa i okresowej walidacji. W tym ostatnim przypadku istnieje możliwość wejścia konsultanta w struktury firmy jako interim menedżer.

Analizujemy organizację, jej otoczenia i sytuację. Definiujemy cel, priorytet lub problem. Proponujemy najefektywniejsze działania i narzędzia. Wspieramy we wdrożeniu zmian i rozwiązań.

Tak naprawdę nie ma jednej, powtarzalnej metody działania, ponieważ każdy projekt, każdy problem i każdy klient jest inny. Na pierwszym spotkaniu głównie słuchamy, starając się zrozumieć oczekiwania i punkt widzenia klienta. W dalszej kolejności analizujemy otrzymane informacje i stawiamy własną diagnozę problemu (nierzadko inną niż przedstawiona przez klienta). Równocześnie proponujemy ramowy plan działania wskazujący obszary, które powinny zostać objęte optymalizacją. W przypadku projektów analitycznych już po pierwszym spotkaniu i identyfikacji potrzeb zabieramy się do pracy, by jak najszybciej dostarczyć pożądane informacje.

Z pewnością nie tak dobrze jak Ty. Wartość, którą chcemy wnieść do Twojej działalności nie opiera się na niuansach technologicznych czy specyfice rynkowej, lecz na zastosowaniu najlepszych praktyk zarządzania, które są sprawdzone i skuteczne – niezależnie od branży.

Nie, ale wychodzimy z założenia, że kompleksowa obsługa i pełne wsparcie klienta jest jedną z najważniejszych wartości w biznesie. Dlatego współpracujemy z wieloma konsultantami z różnych obszarów biznesowych i branż. Ale nie martw się – jeśli nie będziemy umieli Ci pomóc, powiemy o tym jasno na samym początku. W zamian umówimy Cię z kimś, kto będzie miał wiedzę dotyczącą Twojego problemu.

Nie jesteśmy typową firmą szkoleniową lecz część naszych konsultacji dotyczących implementacji zmian ma formę mini-szkoleń dla kadry zarządzającej, wspierających wdrożenie skutecznych działań i nawyków.

Naszym nadrzędnym celem jest osiągnięcie celów i rozwój – zdefiniowane przez Ciebie, jako klienta. To Ty wiesz dlaczego robisz biznes i jakie masz oczekiwania. Pamiętaj jednak,  że jedną z najistotniejszych zalet zewnętrznego konsultanta jest jego bezstronność i świeże spojrzenie. Nie zdziw się więc, jeśli będziemy kwestionować dotychczasowe rozwiązania, dopytywać o stojące za nimi idee i założenia oraz zdecydowanie walczyć z rutyną i przyzwyczajeniami.

Przewiń do góry